Slovníček


Slovníček internetových pojmů

Grafický návrh

Je náhledový obrázek webu, jak bude vypadat v internetovém prohlížeči. Jedná se o prvotní krok při tvorbě www stránek, při kterém zákazník schvaluje především grafické prvky, barevnost a rozložení jednotlivých částí webu, jako např. menu.

(x)Html šablona

Jedná se o převedení grafického návrhu na funkční www stránky pomocí jazyků (x)Html a css. (x)Html šablona je tedy funkční web bez obsahu.

Správa webu

Soubor služeb podporujících správný a systematický rozvoj webových stránek, od údržby domény, přes webhosting a monitoring provozu webu, až po vkládání obsahu a správu PPC kampaní.

Webhosting

Webhosting je místo na serveru poskytovatele, kde jsou umístěny www stránky zákazníka.

Joomla!

Jedná se o redakční systém pro správu webového obsahu. Tento systém je Open Source (Otevřený zdroj), což znamená, že každý může nahlédnout, nebo upravovat zdrojový kód, podle svých potřeb.

VirtueMart

Je Open Source internetový obchod a rozšíření pro redakční systém Joomla! Joomla poskytuje kostru a jádro, které používá VirtueMart. Ten je po instalaci plně integrován do webových stránek.

ShopSys

Profesionální aplikace pro obchodování na internetu

Open Source

Nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená technickou a legální dostupnost kódu. Při dodržení jistých podmínek tak může uživatel využívat zdrojový kód, nejen k prohlížení, ale i úpravě.

Team WebPrezent
Latest posts by Team WebPrezent (see all)
Odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments