Proč budovat zpětné odkazy?


Re: Aby jste byli vysoko…

V případě, že chcete být vysoko ve vyhledávačích nestačí Vám pouze kvalitní www stránky (ať již statické či dynamicky tvořené pomocí některého z redakčních systémů) s unikátními texty (o těch, ale někdy jindy), musíte se věnovat tzv. off-page faktorům, což je především budování zpětných odkazů.

Proč zpětné odkazy?

Vytvořením kvalitního strukturovaného webu práce na zviditelnění na internetu nekončí. Právě naopak, nyní nastává pravděpodobně nejdůležitější část seo optimalizace – systematická práce na off-page faktorech webu – jedním z těchto faktorů je budování zpětných odkazů. Fulltextové vyhledávače (speciálně Seznam) na zpětných odkazech lpí nejvíce.

Jedním z nejsilnějších parametrů pro řazení výsledků (tzv. SERP) ve vyhledávači je počet a kvalita zpětných odkazů (to jsou odkazy z jiných stránek na váš web).

Zpětné odkazy se rozdělují na interní a externí. Interní zpětné odkazy jsou mezi Vašimi vlastními stránkami www prezentace. Sice nemají takovou váhu jako externí, které vedou z cizích stránek, ale i tak je důležité mít web dobře „prolinkovaný“ a odkazovat z jedné produktové stránky na druhou.

Petr Jiránek
Odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments