Instalace bezpečnostního certifikátu


Pro klienty využívající některý z programů pro správu webu Souhra zavádíme do provozu aplikaci pro sledování požadavků (Helpdesk). Aplikace je spuštěna na https, kde je nutné pro ověření serveru instalovat do prohlížeče bezpečnostní certifikáty.

Informace o protokolu HTTPS

Jedná se nadstavbu síťového protokolu HTTP, který umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před odposloucháváním, podvržením dat a umožňuje též ověřit identitu protistrany. HTTPS používá protokol HTTP, přičemž přenášená data jsou šifrována pomocí SSL nebo TLS a standardní port na straně serveru je 443.

Více informací o https si můžete přečíst ve Wikipedii.

Instalace certifikátu

  1. Stáhněte a ulože si prosím certifikát do svého počítače.
  2. Instalujte certifikát dle instalačního průvodce.

V případě, že využíváte jiný prohlížeč (např. Firefox) řiďte se průvodcem instalace certifikátu. Pokud se objeví potíže při instalaci či ověřování autority nás prosím informujte.

Team WebPrezent

Píšeme články a reporty, především však vytváříme www stránky, přinášíme klientům peníze pomocí internetového marketingu a v neposlední ředě také dáváme tvář firmám tvorbou loga na míru.
Team WebPrezent

Latest posts by Team WebPrezent (see all)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>